Sivil Sesler Festivali’nde Dayanışma İle Güçlendik

Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM) “Dayanışma Güçlendirir” temasıyla düzenlediği “Sivil Sesler Festivali” 17-18 Kasım 2023 tarihinde İzmir Kültürpark’ta gerçekleştirildi. Biz de “Deprem Bölgesinde Gönüllü Kuryelerin Deneyimleri Raporu”muzla Festival alanında yerimizi aldık.

200’den fazla Sivil Toplum Örgütü’nün stant açtığı Festival’de, “Moto Kuryelere Yasal Güvence” pankartının asılı olduğu ve bu yıl içinde yayınladığımız raporların yer aldığı standımızı çok sayıda kurye ve İzmirliler ziyaret etti. Derneğimiz ve özellikle Deprem Raporu hakkında bilgi alan ziyaretçiler ile sohbetler ettik.

İzmirlilerin moto kuryelerin trafik kurallarına uymadığı konusunda şikayetlerini dinleyip kuryeleri kuralsızlığa iten hız baskısı ve eğitim yetersizliği üzerine görüşlerimizi paylaştık.

Standımıza ziyaret eden STK temsilcileri ile de karşılıklı istişarelerde bulunma karşılıklı iletişim bilgilerini alma fırsatını yakaladık.

18 Kasım Cumartesi, Defne Kadın Kooperatifi ve Lotus Kadın Derneği ile birlikte düzenlemeyi düşündüğümüz “Dayanışarak Hayattayız” temalı Deprem Atölyesi yoğun sağanak ve fırtına nedeniyle iptal edildi. Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM)nin moderasyonu ile bu atölyeyi önümüzdeki günlerde online düzenlemeyi düşünüyoruz.